Dzisiaj jest: środa, 24 kwietnia 2024

eWyszków » Wiadomości » Powiatowy Dzień Strażaka 2022

Powiatowy Dzień Strażaka 2022

29 maja 2022, 09:57, Starostwo Powiatowe w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

22 maja obchodziliśmy Powiatowy Dzień Strażaka! Tegoroczne uroczystości odbyły się na terenie jednostki OSP w Gulczewie, która świętowała swoje 10-lecie.

Strażackie święto rozpoczęło się od polowej mszy św. w intencji strażaków, którą odprawili ks. dziekan Zdzisław Golan i ks. Roman Karaś.

O oprawę muzyczną zadbała Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Wyszkowie pod batutą kapelmistrza Józefa Bieganowskiego. Obecne był także licznie przybyłe poczty sztandarowe i pododdziały.

Po mszy św. na placu przed strażnicą OSP w Gulczewie odbył się uroczysty apel. Gości powitał komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie mł. bryg. Rafał Balcer. Na uroczystości obecni byli: przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Paweł Adamczyk, wiceprezes Zarządu Głównego OSP bryg. w st. spocz. Wiesław Leśniakiewicz, wiceprezes Zarządu Powiatowego OSP Bogdan Pągowski, licznie zebrani samorządowcy, funkcjonariusze PSP, jednostki OSP z terenu całego powiatu wyszkowskiego i mieszkańcy Gulczewa.

Z okazji Powiatowego Dnia Strażaka i jubileuszu OSP w Gulczewie życzenia w imieniu zarządu, rady i całej społeczności powiatu wyszkowskiego złożył wicestarosta Leszek Marszał.

- Służba w straży to z jednej strony zaszczyt, a z drugiej strony obowiązek, odpowiedzialność wobec społeczeństwa. Zadania, które wykonujecie, nie mają określonego czasu i daty. W ostatnich dwóch i pół roku do waszych najtrudniejszych przeciwników, czyli wody i ognia, dołączyły inne elementy, nie tylko katastrofy, ale również działalność ekologiczna. Mając na uwadze waszą służbę, spotykamy się dzisiaj, żeby czcić wasze święto. Gratuluję wszystkim dziś odznaczonym, tym którzy uzyskali awanse, medale. Wicestarosta pogratulował także OSP w Gulczewie, a na ręce prezesa jednostki przekazał pamiątkowy dyplom z życzeniami.

Życzenia i gratulacje dla strażaków, w szczególności dla druhów z OSP w Gulczewie, płynęły także od innych gości uroczystości: burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego, radnej Sejmiku Województwa Mazowieckiego Joanny Bali, radnej powiatu wyszkowskiego Katarzyny Wysockiej, przedstawiciela Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Pawła Adamczyka, gen. Wiesława Leśniakiewicza czy komendanta powiatowego Policji w Wyszkowie nadkom. Mariusza Sycika.

Historię powstania jednostki OSP w Gulczewie przedstawił prezes dh Łukasz Król. Podczas uroczystości dokonano także symbolicznego otwarcia remizy OSP w Gulczewie.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości zebrani goście mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie.Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]