Dzisiaj jest: wtorek, 6 grudnia 2022

eWyszków » Wiadomości » Szkoła Podstawowa nr 2 ma różową skrzyneczkę

Szkoła Podstawowa nr 2 ma różową skrzyneczkę

14 listopada 2022, 15:27, SP nr 2 im. W. Broniewskiego, red. Kacper Jaworowski

"Dwójka", jako druga szkoła w Wyszkowie, dołączyła do akcji fundacji Różowa Skrzyneczka.

W ubiegłym tygodniu Szkoła Podstawowa nr 2 im. W. Broniewskiego w Wyszkowie przy ulicy J. Matejki 5, dołączyła do akcji walczącej z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. W szkole pojawiła się metalowa skrzynka, w kolorze różowym, wypełniona podpaskami i tamponami.

Tzw. "Różowa Skrzyneczka" jest akcją fundacji o tej samej nazwie, która powstała w roku 2019. Według danych raportu przygotowanego dla Kulczyk Foundation i opublikowanego w lutym 2020, blisko pół miliona osób w Polsce nie stać na zakup podpasek lub tamponów. Jedną z odpowiedzi na ten fakt są działania fundacji. Pierwsza skrzyneczka pojawiła się w grudniu 2019 roku we wrocławskim Centrum Praw Kobiet. Od tego momentu skrzynki te zaczęły się pojawiać w wielu budynkach użyteczności publicznej - bibliotekach, bursach, kinach, placówkach edukacyjnych, teatrach i urzędach. Skrzynka działa na zasadach wzajemnej pomocy, produkty są darmowe, a każdy może uzupełnić jej stan poprzez podzielenie się nadmiernymi środkami higieny bądź zakup nowych.


Źródło zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 2 im. W. Broniewskiego
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]