Dzisiaj jest: środa, 1 lutego 2023

eWyszków » Wiadomości » Wyszków będzie oszczędzać na oświetleniu

Wyszków będzie oszczędzać na oświetleniu

1 grudnia 2022, 10:48, UG Wyszków, red. Kacper Jaworowski

Czasowo wyłączone oświetlenie uliczne, ozdoby bożonarodzeniowe tylko na wybranych ulicach i zakaz wywieszania iluminacji świątecznych na gminnych budynkach.

Od środy, 30 listopada 2022, Wyszków wprowadza plan oszczędnościowy. Gmina zdecydowała o czasowym wyłączeniu oświetlenia ulicznego, na terenie całej - sukcesywnie - latarnie nie będą działać od północy do godziny 4:00. Decyzja została podjęta na mocy ustawy z 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku, która to obliguje samorządy do podjęcia działań dążących do realizacji obowiązkowego celu zmniejszenia całkowitego zużycia energii elektrycznej.

- Na okres miesiąca wywieszone zostanie wyłącznie ledowe oświetlenie świąteczne. Oznacza to, że nie na wszystkich ulicach pojawią się ozdoby - poinformował Urząd Miejski mieszkańców Wyszkowa.

Informacje na temat "optymalizacji zużycia ciepła i energii elektrycznej w budynkach użyteczności publicznej w gminie Wyszków" przekazał jednostkom gminnym zespół do zarządzania kryzysowego.


Źródło zdjęcia: Freepik
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]