Dzisiaj jest: środa, 1 lutego 2023

eWyszków » Wiadomości » Wyszkowski stadion ma imię

Wyszkowski stadion ma imię

2 grudnia 2022, 12:19, Bug Wyszków, UM Wyszków, red. Kacper Jaworowski

Patronem obiektu został Leonard Karpiński, wieloletni pracownik Bugu Wyszków.

Od grudnia, Stadion Miejski w Wyszkowie, stał się Stadionem Miejskim im. Leonarda "Lolka" Karpińskiego w Wyszkowie. Na ostatniej sesji rady miasta, radni zagłosowali jednogłośnie za nadaniem imienia wyszkowskiemu stadionowi.

Wniosek o nadanie nazwy złożył Bug Wyszków. Jak pisały władze klubu, "Lolek" był skarbnicą wiedzy o wyszkowskiej piłce nożnej i historii Klubu. Był jego wieloletnim działaczem. Odpowiadał za utrzymanie odpowiedniego stanu murawy boiska, wydawał i przechowywał sprzęt sportowy, odpowiadał za sprawy organizacyjne. Jego zaangażowanie na rzecz Klubu i piłki nożnej zostało dostrzeżone na szczeblu lokalnym, a także wojewódzkim oraz przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Karpiński urodził się 5 maja 1930. Od 1948, mieszkał w skromnym domu, przy ul. Latoszek. Przepracował w klubie 50 lat, był chodzącą encyklopedią Bugu Wyszków. Zmarł 22 stycznia 2013.


Źródło zdjęcia: WOSiR
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]