Dzisiaj jest: wtorek, 5 marca 2024

eWyszków » Wiadomości » Próba oszustwa emerytki

Próba oszustwa emerytki

5 grudnia 2022, 11:37, KPP Wyszków, red. Kacper Jaworowski

Reakcja pracowników banku ustrzegła seniorkę przed stratą wszystkich oszczędności.

81-letnia kobieta, mieszkanka Wyszkowa, otrzymała wielokrotne telefony od osób podających się za prokuratora oraz wysoko postawionego funkcjonariusza KMP w Warszawie. Podczas rozmowy oszuści informowali, iż prowadzą sprawę kryminalną dotyczącą oszustów współpracujących z pracownikami jednego z banków, którzy kradną pieniądze klientów.

Przestraszona i zmanipulowana seniorka, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z oszustami, udała się do banku, w celu wypłacenia wszystkich swoich oszczędności, które wynosiły kilkaset tysięcy złotych. Kobieta w razie trudności z wypłatą tak dużej gotówki została poinstruowana przez oszustów, że ma mówić, iż chce wypłacić pieniądze, ponieważ planuje kupić mieszkanie w Warszawie.

Emerytka trafiła na czujnych pracowników banku, którzy od razu wychwycili podejrzane zachowanie kobiety. Poinformowali 81-latkę, że najprawdopodobniej jest ofiarą oszustwa, iż policja nigdy nie prowadzi takich działań. Pracownicy banku poinformowali o sprawie prawdziwych funkcjonariuszy.


Zdjęcie poglądowe. Źródło: Instytut Łukasiewicza/kampania Świadomy Senior
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]