Dzisiaj jest: środa, 1 lutego 2023

eWyszków » Wiadomości » Ogień z Betlejem trafi do wyszkowian

Ogień z Betlejem trafi do wyszkowian

14 grudnia 2022, 15:23, ZHP, red. Kacper Jaworowski

Mieszkańcy Wyszkowa będą mogli zabrać do swoich domów Betlejemskie Światło Pokoju.

18 grudnia br., w nadchodzącą niedzielę, wyszkowscy harcerze zapraszają na msze święte, podczas których przekażą betlejemski ogień, który to w ubiegły weekend przywieźli prosto z Zakopanego, gdzie odbył się ogólnopolski Zlot "Betlejemskie Światło Pokoju". Przez dwa dni harcerze i zuchy z całej Polski przebywali w stolicy Tatr, by ostatecznie rozwieźć światełko do swoich miejscowości. Wyszków reprezentowały: 22 WDH Marat oraz Próbna Wyszkowska Gromada Zuchowa "Świetliki". 

Dzięki harcerzom i zuchom ogień z betlejemskiej Groty Narodzenia Pańskiego pod nasze strzechy trafia ogień. Na terenie Wyszkowa, za tę tradycję odpowiada Hufiec ZHP "Rój Promienistych".


Źródło zdjęć: 22 WDH Marat, ZHP
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]