Dzisiaj jest: niedziela, 21 lipca 2024

eWyszków » Wiadomości » Zator lodowy na rzece Bug (zdjęcia)

Zator lodowy na rzece Bug (zdjęcia)

27 grudnia 2022, 09:58, Polski Serwis Pożarniczy, red. Kacper Jaworowski

Obowiązywało ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia.

26 grudnia 2022 o godz. 09:00 powstał zator lodowy na Bugu, pomiędzy wodowskazami Wyszków i Małkinia. Obowiązywało ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia, woda była piętrzona przez niedrożną rzekę - poinformował IMGW.

Według informacji dyżurnego PSP Ostrów Mazowiecka stan rzeki był na bieżąco monitorowany, w Małkini Górnej o godzinie 9:00 wynosił 221 centymetrów, a stan alarmowy to 350 centymetrów.

Natomiast w Wyszkowie o godzinie 9:00 stan rzeki wynosił 424 centymetry, gdzie stan alarmowy to 400 centymetrów. Straż z Wyszkowa również monitorowała sytuację na bieżąco. Do godziny 14:00 woda opadła o 32 centymetry i stan zagrożenia został odwołany.


Źródło zdjęć: Polski Serwis Pożarniczy
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]