Dzisiaj jest: wtorek, 5 marca 2024

eWyszków » Wiadomości » Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Wyszkowa

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Wyszkowa

28 grudnia 2022, 15:32, UM Wyszków, red. Kacper Jaworowski

Już niedługo orszak po raz ósmy przejdzie przez Wyszków.

Objawienie Pańskie, pot. znane jako Epifania lub Święto Trzech Króli, to chrześcijańska uroczystość mająca uczcić objawienie się Boga człowiekowi. Symbolami święta jest historia opisana w Ewangelii św. Mateusza (2,1-12), według której trzej mędrcy (in. trzej królowie) ze wschodu przybyli do Betlejem, by oddać pokłon narodzonemu Jezusowi.

Z tej okazji, 6 stycznia 2023, ulicami Wyszkowa przejdzie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie rozpocznie się do mszy świętej, która odbędzie się w Kościele św. Wojciecha w Wyszkowie, o godz. 11:00. Po mszy wierni uformują orszak, który pod przewodnictwem Trzech Króli przejdzie głównymi ulicami miasta i dotrze na skwer św. Jana Pawła II przy sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie.


Źródło zdjęcia: Freepik
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]