Dzisiaj jest: poniedziałek, 24 czerwca 2024

eWyszków » Wiadomości » Sądowy zakaz kierowania pojazdami i do 30 tys. złotych grzywny dla kierowcy!

Sądowy zakaz kierowania pojazdami i do 30 tys. złotych grzywny dla kierowcy!

31 marca 2023, 17:40, KPP Wyszków, red. Kacper Jaworowski

Kara grozi mieszkańcowi Wyszkowa, który zdecydował się na jazdę samochodem nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. Wpadł w ręce mundurowych, bo zapomniał zapiąć pasy. Teraz finał sprawy będzie w sądzie.

Niestety statystyki pokazują wyraźnie, że niektórzy kierowcy nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie stwarzają swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem i wsiadają za tzw. kółko nie posiadając do tego uprawnień.

W środę, 29 marca 2023 około godz. 14:20, policjanci drogówki na ul. Puławskiego w Wyszkowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Szybko wyszło na jaw, że to nie jedyne przewinienie kierowcy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 23-latek nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Auto wyszkowianina trafiło na policyjny parking. Mieszkańca Wyszkowa czekają poważne konsekwencje.

Zgodnie z obowiązującymi nowymi przepisami wobec osoby, która popełni tak nieodpowiedzialne wykroczenie obowiązkowo jest orzekany zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjant obligatoryjnie przekazuje sprawę do sądu, gdzie grzywna może wynieść nawet 30 000 złotych.

Źródło zdjęcia: KPP Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]