Dzisiaj jest: środa, 22 maja 2024

eWyszków » Wiadomości » Agresywny wnuk skończył za kratami

Agresywny wnuk skończył za kratami

5 lipca 2023, 15:28, KPP Wyszków, red. Kacper Jaworowski

34-letni mieszkaniec gminy Wyszków decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Agresor został zatrzymany przez policjantów po tym jak znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją 80-letnią i niepełnosprawną babcią.

Policyjne postępowanie w tej sprawie musiało być zdecydowane i stanowcze. Seniorce dotkniętej przemocą trzeba było zapewnić bezpieczeństwo. To kolejny przypadek, gdy mundurowi interweniowali, aby odizolować sprawcę przemocy domowej od ofiary.

O zdarzeniu wyszkowska policja została poinformowana w miniony weekend. Z otrzymanego zgłoszenia wynikało, że pijany wnuk wszczął awanturę ze swoją 80-letnią babcią, która nie była w stanie chodzić. Do domu na terenie jednej wsi pod Wyszkowie natychmiast pojechali policjanci.

Podczas interwencji mundurowi ustali, że 34-letni mężczyzna od dłuższego czasu znęca się psychicznie i fizycznie nad kobietą, jest wobec niej agresywny oraz wyzywa ją i poniża. W tym domu padały często słowa z jego ust: "już dawno... powinnaś zdechnąć". Na ciele kobiety były liczne siniaki. Agresor zniszczył jej telefon komórkowy, aby ta nie mogła wzywać policji. Nie pozwalał słuchać radia, a sam puszczał głośno muzykę. Rodzina seniorki była zastraszona.

Kiedy ktoś stawał w obronie kobiety wtedy był wyzywany, a nawet bity. Gdy córka kobiety przynosiła jej jedzenie ten je zjadał, przez co 80-latka często była głodna. Mimo, że kobieta bała się i cierpiała to każdego tłumaczyła: "to mój wnuk, też człowiek musi jeść". To pokazuje jak wielką miłością obdarzała wnuka, a ten odpłacał się ogromnym bólem. Nie doceniał również tego, że w domu w którym mieszka są dobre warunki. Nie chciał się wyprowadzić choćby do swojej matki, ponieważ tam nie było wygodnej toalety. W rodzinie wszyscy się go bali i byli bezradni. Z tak brutalnym traktowaniem członka rodziny policjanci już dawno się nie spotkali. Mundurowym brakowało słów, by opisać domowy horror seniorki, a łzy same cisnęły się do oczu.

W związku z podejrzeniem stosowania przemocy psychicznej oraz fizycznej 34-latek został odizolowani od swojej babci i trafił do policyjnej celi. W chwili zatrzymania w jego organizmie było ponad 2 promile alkoholu. Po nocy spędzonej w Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie, mężczyzna usłyszał prokuratorski zarzut znęcania się nad seniorką. Zebrany materiał i wykonane czynności, pozwoliły policjantom oraz prokuratorowi wystąpić z wnioskiem do wymiaru sprawiedliwości o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego. We wtorek Sąd Rejonowy w Wyszkowie przychylił się do wniosku śledczych i orzekł, że najbliższe 3 miesiące mieszkaniec pow. wyszkowskiego spędzi za kratami aresztu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia.

Wyszkowska policja informuje, że wobec osób stosujących przemoc mundurowi będą egzekwować zasadę "zero tolerancji". Funkcjonariusze zawsze będą stać po stronie ofiar i udzielą im niezbędnej pomocy. Teraz wsparcia udzielą również powiadomione przez policję instytucję w których zakresie jest pomoc i wsparcie społeczne.

Źródło zdjęcia: KPP Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]