Dzisiaj jest: niedziela, 21 lipca 2024

eWyszków » Wiadomości » Jechał S8 pod prąd, niedopuszczonym do ruchu motocyklem

Jechał S8 pod prąd, niedopuszczonym do ruchu motocyklem

12 lipca 2023, 13:52, KPP Wyszków, red. Kacper Jaworowski

56-letni obywatel Francji jechał motocyklem crossowym niedopuszczonym do ruchu, pod prąd drogą ekspresową nr 8. Interweniowali policjanci ruchu drogowego, którzy pomogli obcokrajowcowi dotrzeć do busa, w którym skończyło mu się paliwo.

W poniedziałek policjanci ruchu drogowego patrolowali drogę S8. W pewnym momencie zauważyli jak pasem awaryjnym - pod prąd - jedzie crossowy motocykl. Mundurowi natychmiast zatrzymali jednoślad do kontroli drogowej. Kierującym okazał się być 56-letni obywatel Francji. Po sprawdzeniu pojazdu okazało się, że jest to motocykl sportowy i nie jest dopuszczony do ruchu. Funkcjonariusze w rozmowie z obcokrajowcem ustalili, iż mężczyzna jechał busem i zabrakło mu paliwa. Wtedy postanowił wypakować przewożonego crossa i pojechać na pobliską stację po paliwo.

Policjanci pomogli francuzowi bezpiecznie dotrzeć do busa. Policjanci poinformowali kierującego, że jazda niezgodna z kierunkiem ruchu drogą ekspresową jest nie tylko wykroczeniem, ale przede wszystkim stanowi śmiertelne zagrożenie nie tylko dla niego, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Niestety nie obeszło się również bez mandatów za poruszanie po drodze publicznej pojazdem niedopuszczonym do ruchu i jazdę pod prąd drogą ekspresową.

Jeżeli już kierowcy zdarzy się wjechać pod prąd na autostradę czy drogę ekspresową, to nie powinien brnąć dalej, narażając na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Należy:
- zatrzymać się w bezpiecznym miejscu,
- włączyć światła awaryjne,
- powiadomić służbę drogową lub policję, które pomogą wydostać się z "pułapki".

Źródło zdjęcia: KPP Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]