Dzisiaj jest: niedziela, 27 maja 2018

eWyszków » Wiadomości » Ponad 440 zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Ponad 440 zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

12 kwietnia 2017, 08:43, KPP Wyszków, red. MK

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców pow. wyszkowskiego. Jest to narzędzie, które zachęca ludzi do reagowania na różnego rodzaju zagrożenia m.in. do zwracania uwagi na to, co dzieje się w okolicy naszego miejsca zamieszkania.

Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Bezpieczeństwo ma wpływ na nasze funkcjonowanie w codziennym życiu. Jednym z narzędzi, które ma przybliżyć Policję do obywatela jest właśnie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Narzędzie to cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców powiatu wyszkowskiego. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zachęca do reagowania, do zwracania uwagi na to, co dzieje się w okolicy naszego miejsca zamieszkania, miejsca pracy oraz wszędzie tam, gdzie widzimy zagrożenie. Narzędzie to pozwala na wymianę informacji pomiędzy obywatelem, a Policją oraz zidentyfikowanie różnego rodzaju zagrożeń.

Najwięcej zgłoszeń w powiecie wyszkowskim dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości - 135, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym - 112 oraz nieprawidłowego parkowania - 78.

Policja przypomina, że KMZB nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

źródło zdj. KPP Wyszków,
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]