Dzisiaj jest: wtorek, 17 lipca 2018

eWyszków » Wiadomości » Pierwsze półrocze na drogach naszego powiatu

Pierwsze półrocze na drogach naszego powiatu

7 sierpnia 2017, 09:01, KPP Wyszków, red. MK

Wyszkowscy policjanci podsumowali I półrocze tego roku na drogach powiatu wyszkowskiego.

Pierwsze półrocze bieżącego roku przyniosło spadek wypadków drogowych. W okresie od stycznia do czerwca doszło do 29 wypadków w których rannych zostało 27 osób. Niestety, mimo spadku ogólnej liczby wypadków, na naszych drogach zginęło aż 6 osób. Wzrosła też liczba kolizji drogowych do 396.

W roku 2016, w tym samym okresie było 40 wypadków drogowych, 3 osoby zginęły na drogach, a 49 odniosło obrażenia. Odnotowano 330 kolizji drogowych.

W pierwszej połowie roku najwięcej wypadków miało miejsce w marcu i czerwcu - po 7, w styczniu - 6, w lutym i maju - po 4, najmniej w kwietniu - 1. Na przestrzeni ostatnich lat największe zagrożenie w ruchu drogowym występuje niezmiennie w godzinach popołudniowych pomiędzy godzinami 14.00 a 22.00.

Wypadki drogowe najczęściej spowodowane były przez kierujących pojazdami - 23, co stanowi ponad 79% ogółu wypadków. Przyczyny wypadków drogowych z winy kierującego to:
Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu - 9
Nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu - 6
Nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu na przejściu - 4
Niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami - 1
Nieprawidłowe zawracanie - 1
Nieprawidłowe wyprzedzanie - 1
Nieprawidłowa zamian pasa ruchu - 1


Z kolei piesi powodowali wypadki drogowe poprzez:
Nieostrożne wejście na jezdnię przed jadącym pojazdem - 2
Nieostrożne wejście na jezdnię zza pojazdu, przeszkody - 1
Przekraczanie jezdni w niedozwolonym miejscu - 1
Inne - 2

W okresie styczeń-czerwiec 2017 roku policjanci sprawdzili stan trzeźwości 22 513 kierujących - 42 z nich było nietrzeźwych. Rok wcześniej w tym samym okresie na 20 140 kontroli trzeźwości - zatrzymano 41 nietrzeźwych kierujących.
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]