Dzisiaj jest: poniedziałek, 15 października 2018

eWyszków » Wiadomości » Policja przestrzega kierowców przed trudnymi warunkami na drodze

Policja przestrzega kierowców przed trudnymi warunkami na drodze

5 grudnia 2017, 09:11, KPP Wyszków, red. MK

Pamiętajmy, że trudne warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Opady śniegu i śliska nawierzchnia powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. Pośpiech nie jest dobrym doradcą, a nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Policjanci przypominają, że trudne warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Opady śniegu i śliska nawierzchnia powodują, że kierowcy zdecydowanie powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego tak ważnym jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków i sprawdzić stan techniczny swojego samochodu.

Pamiętajmy by obserwować warunki w jakich się poruszamy, dopasować styl jazdy do zmian atmosferycznych, a także aby zadbać o stan techniczny pojazdu. Sprawne wycieraczki i światła zapewnią dobrą widoczność. Odpowiednio wcześnie należy też sygnalizować planowane manewry, utrzymywać bezpieczną odległość od pojazdów poprzedzających, ale przede wszystkim się nie spieszyć. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną tragicznych wypadków drogowych.

źródło zdj. KWP Radom
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]