Dzisiaj jest: wtorek, 22 stycznia 2019

eWyszków » Wiadomości » 11 stycznia bezpłatna mammografia

11 stycznia bezpłatna mammografia

8 stycznia 2018, 09:19, UM Wyszków, red. MK

11 stycznia kobiety pomiędzy 40. a 59. rokiem życia będą miały możliwość wykonania bezpłatnego badania mammograficznego.

Na mammografie należy się o wcześniej zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl/formularz. Centrala telefoniczna czynna jest od poniedziałku do soboty.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Ponieważ istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, wykonawca badania prosi o przyniesienie na badanie klisz i wyników poprzednich mammografii.

  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]