Dzisiaj jest: środa, 16 stycznia 2019

eWyszków » Wiadomości » Prędkość - podsumowanie działań

Prędkość - podsumowanie działań

11 maja 2018, 14:16, KPP Wyszków, red. MK

Mundurowi sprawdzali czy kierowcy przestrzegają przepisów ruchu drogowego dotyczących jazdy z dopuszczalną prędkością. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych z poważnymi konsekwencjami.

Kierowanie z nadmierną prędkością pozostaje cały czas jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, często niestety tych najtragiczniejszych w skutkach. Aby ograniczyć tego typu zdarzenia, a tym samym wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg policjanci systematycznie prowadzą działania miedzy innymi pn. "Prędkość".

Podczas poniedziałkowej akcji policjanci skontrolowali 37 pojazdów, aż w 25 przypadkach kierowcy tych aut przekroczyli dopuszczalną prędkość.

Policja apeluje do kierowców o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami i znakami ruchu drogowego. Przypomina, że za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h grozi kierującemu mandat, punkty karne oraz zatrzymanie prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Źródło zdj. KPP Wyszków

  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]