Dzisiaj jest: poniedziałek, 25 marca 2019

eWyszków » Wiadomości » Gruzini chcieli okraść seniorkę

Gruzini chcieli okraść seniorkę

5 czerwca 2018, 06:42, KPP Wyszków, red. MK

Czujność sąsiada i profesjonalizm policjantów z wydziału prewencji zaowocowała zatrzymaniem na gorącym uczynku dwóch obywateli Gruzji. 29 i 24-latek włamali się do domu i go splądrowali.

W minionym tygodniu po południu oficer dyżurny wyszkowskiej policji otrzymał zgłoszenie od sąsiada, że do domu seniorki mieszkającej obok niego włamuje się dwóch nieznanych mu mężczyzn. Na miejsce natychmiast pojechali wyszkowscy patrolowcy oraz dzielnicowi, którzy dobrze znają topografię osiedla domów jednorodzinnych.

Po chwili funkcjonariusze byli już na miejscu. Zobaczyli dwóch mężczyzn, którzy plądrowali wnętrze domu. Na widok mundurowych starszy z nich chciał uciec. Jednak bezskutecznie, bo po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów. Jednak dalej nie poddawał się, szarpał i wyrywał się, naruszył nietykalność mundurowych. Drugi z włamywaczy został zatrzymany podczas przeszukiwania przez niego mieszkania.

Okazało się, że 24 i 29-latek są obywatelami Gruzji. Na miejscu śledczy wykonali czynności procesowe oraz zabezpieczyli samochód, którym najprawdopodobniej przyjechali podejrzani oraz narzędzia, które mogły posłużyć im do kradzieży z włamaniem. Na dodatek jeden z zatrzymanych posiadał przy sobie wniosek o udzielenie pozwolenia czasowego pobytu, z którego złożeniem będzie musiał jeszcze chwile zaczekać.

Na wniosek policjantów i prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwa zgodnie z kodeksem karnym grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Na szczęście właścicielka mieszkania podczas włamania była na zakupach i być może dlatego nic jej się nie stało.

Auto: podkom. Damian Wroczyński/AC

Źródło zdj. http://www.sxc.hu/photo/657836
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]