Dzisiaj jest: czwartek, 18 lipca 2019

eWyszków » Wiadomości » Ceny OC w Wyszkowie - przepłacamy?

Ceny OC w Wyszkowie - przepłacamy?

6 grudnia 2018, 15:26, Tipmedia, artykuł sponsorowany

Jako mieszkańca Wyszkowa, który jest właścicielem samochodu osobowego, z pewnością interesują Cię ceny OC w Twoim miejscu. Ciekawi Cię, czy jako wyszkowianin przepłacasz za obowiązkową polisę? Przeczytaj artykuł i rozwiej swoje wątpliwości.

Cena OC a miejsce zamieszkania

Czy wiesz, że na cenę ubezpieczenia OC, która jest obliczana indywidualnie dla każdego kierowcy z osobna, wpływa m.in. miejsce zameldowania? Od tego, gdzie mieszkasz, w dużym stopniu zależy to, ile zapłacisz za obowiązkową polisę od odpowiedzialności cywilnej. Jak w takim razie wyglądają ceny OC w Wyszkowie?

Zacznijmy od tego, że nie da się ustalić jednej składki dla wszystkich kierowców z Wyszkowa - miejsce zamieszkania jest bowiem tylko jednym z wielu czynników kształtujących cenę OC. Poza tym wpływa na nią m.in. wiek właściciela auta, wysokość uzyskanych przez niego zniżek, historia ubezpieczeniowa, stan cywilny, liczba dzieci czy parametry auta. Dlatego chcąc ustalić, czy kierowcy w Wyszkowie przepłacają za obowiązkową polisę od odpowiedzialności cywilnej, trzeba ustalić średnią cenę OC dla mieszkańców tej miejscowość lub skalkulować składkę dla jednego, statystycznego mieszkańca. My wybraliśmy tę drugą możliwość.


Poszukujemy OC dla wyszkowianina

Aby się dowiedzieć, czy cena OC w Wyszkowie jest przesadnie wysoka, stworzyliśmy profil statystycznego kierowcy. Najpierw skalkulowaliśmy dla niego składkę, podając jako miejsce zamieszkania Wyszków, a potem zmieniliśmy je na inne miasta o podobnej wielkości, wszystkie pozostałe informacje na temat auta i jego właściciela pozostając niezmienione. Przekonajmy się wobec tego, jakie udało się uzyskać wyniki i czy ceny OC w Wyszkowie na tle innych miejscowości są zbyt wysokie. W kalkulacji uwzględniliśmy polisę całoroczną (dostępna jest jeszcze krótkoterminowa - przeczytaj, dla kogo jest OC krótkoterminowe).

Jako statystycznego kierowcę wskazaliśmy 40-letniego pracownika biurowego z żoną i jednym dzieckiem, który 15 lat temu uzyskał uprawnienia do kierowania pojazdami, a od 8 lat nieprzerwanie wykupuje OC. Na swoim koncie ma jedną stłuczkę sprzed 2 lat, a wartość wypracowanych zniżek ubezpieczeniowych wynosi 40%. Nasz kierowca chce ubezpieczyć ośmioletniego Opla Astrę z silnikiem o pojemności 1400 cm3.

Korzystne ceny OC w Wyszkowie

Po wprowadzeniu danych do porównywarki ubezpieczeniowej udało się nam uzyskać najtańsze OC w cenie 565 zł dla Wyszkowa. Zmieniając miejscowość na Zakopane, które ma prawie identyczną liczbę mieszkańców, najniższa cena nieznacznie spadła do 525 zł. Więcej, bo minimum 607 zł nasz kierowca musiałby zapłacić, gdyby był zameldowany w Świeciu, podczas gdy w Kłodzku 618 zł, a w Bielsku Podlaskim - 534 zł.

Jak więc widać, ceny OC w Wyszkowie są podobne, a nawet nieco niższe niż w innych miastach o podobnej liczbie mieszkańców. Dlatego jeśli czeka Cię zakup obowiązkowej polisy, rozważ dobranie dodatkowo AC. Sprawdź, jak znaleźć dla siebie najlepsze autocasco.

  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]