Dzisiaj jest: niedziela, 21 lipca 2019

eWyszków » Wiadomości » Odprawa roczna wyszkowskich policjantów (zdjęcia)

Odprawa roczna wyszkowskich policjantów (zdjęcia)

8 lutego 2019, 14:20, KPP Wyszków, red. MK

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie odbyła się odprawa służbowa z udziałem I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu mł. insp. Zbigniewa Mikołajczyka.

W piątek 8 lutego br., w Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie odbyła się odprawa służbowa wyszkowskich policjantów z I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu mł. insp. Zbigniewem Mikołajczykiem i Komendantem Powiatowym Policji w Wyszkowie insp. Michałem Toporkiewiczem. W spotkaniu uczestniczyli także: Starosta Powiatu Wyszkowskiego Jerzy Żukowski, Przewodniczący Rady Powiatu Wyszkowskiego Waldemar Sobczak, Wójt Gminy Brańszczyk Wiesław Przybylski, Wójt Gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski, Wójt Gminy Rząśnik Paweł Kołodziejski, Wójt Gminy Somianka Andrzej Żołyński, Wójt Gminy Zabrodzie Krzysztof Jezierski, sekretarz Gminy Wyszków Anna Gołębiewska oraz Prokurator Rejonowy w Wyszkowie Krzysztof Jeziorski i przedstawiciele instytucji współpracujących na co dzień z policją.

Jako pierwszy, głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Wyszkowie, który odniósł się do bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wyszkowskiego i szczegółowo omówił wyniki pracy osiągnięte przez policjantów poszczególnych wydziałów w 2018 roku. Komendant podkreślił, że poziom bezpieczeństwa na terenie powiatu wzrasta systematycznie z roku na rok. W minionym roku spadła dynamika przestępstw oraz wzrosła wykrywalność zarówno ogólna, jak i wykrywalność przestępczości kryminalnej. W zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym odnotowaliśmy mniej wypadków, mniej osób rannych i zabitych. Ten obszar bezpieczeństwa na drodze jest jednym z priorytetów wyszkowskich policjantów.

Po wystąpieniu Komendanta Powiatowego Policji w Wyszkowie insp. Michała Toporkiewicza głos zabrał I Zastępca Komendanta Mazowieckiego Policji zs. w Radomiu mł. insp. Zbigniew Mikołajczyk. Komendant przedstawił wyniki pracy mazowieckich policjantów i odniósł się do efektów służby wyszkowskich funkcjonariuszy. W swoim wystąpieniu mł. insp. Zbigniew Mikołajczyk zwrócił także uwagę na ostatnie badania opinii publicznej, gdzie Policją jest najlepiej ocenianą instytucją przez społeczeństwo (74%).

Podczas odprawy głos zabrał Starosta Powiatu Wyszkowskiego Jerzy Żukowski, który dobrze ocenili pracę wyszkowskich funkcjonariuszy i złożył im podziękowania za zaangażowanie w służbie na rzecz społeczeństwa. Podziękowania za wzorową współpracę policjantów i strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie przekazał także mł. bryg. Marek Krzyżański - Komendant PSP w Wyszkowie.

Źródło zdj. KPP Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]