Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2019

eWyszków » Wiadomości » W terenie zabudowanym pędził 120 km/h

W terenie zabudowanym pędził 120 km/h

25 marca 2019, 08:54, KPP Wyszków, red. MK

Wyszkowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego, który w obszarze zabudowanym jechał aż o 70 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy. Poza mandatem i punktami karnymi mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali kolejnego kierowcę, dla którego najwyraźniej znaki drogowe nie miały żadnego znaczenia. Na ul. Białostockiej w Wyszkowie, gdzie znajdują się przejścia dla pieszych dodatkowo oznakowane pomarańczowymi lampami ostrzegawczymi, 35-letni mieszkaniec gm. Brańszczyk pędził volkswagenem 120 km/h, czyli o ponad 70 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy, stwarzając zagrożenie szczególnie dla bezpieczeństwa dla pieszych. W tym przypadku decyzja policjantów nie mogła być inna. Poza mandatem i punktami karnymi mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nadmierna prędkość jest bowiem najczęstszą przyczyną wypadków, które kończą się niestety tragicznie. Duża prędkość w obszarze zabudowanym stwarza zagrożenie bezpieczeństwa, szczególnie dla pieszych i rowerzystów poruszających się po tym terenie. Pamiętajmy o tym!

sierż. szt. Marta Gierlicka


Źródło zdj. KPP Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]