Dzisiaj jest: środa, 26 czerwca 2019

eWyszków » Wiadomości » Dlaczego warto zainteresować się przetargami publicznymi?

Dlaczego warto zainteresować się przetargami publicznymi?

5 kwietnia 2019, 15:23, Materiał partnera

Przedsiębiorcy często nie doceniają przetargów, a szkoda, bo to idealna okazja na zdobywanie nowych zleceń! Jakie są najważniejsze zalety przetargów?

Zamówienia publiczne wiążą się z dużo większym sformalizowaniem, niż te, które odbywają się na rynkach prywatnych. Nie bez powodu, bo osoby zamawiające dysponują finansami publicznymi, a to wpływa na sporą ilość dodatkowych wymogów i utrudnień. Szacuje się, że rynek zamówień publicznych wart jest aż 200 mld złotych, dlatego nie warto ignorować tego rynku, a wręcz przeciwnie dowiedzieć się więcej na temat zamówień publicznych.
Ze względu na liczne formalności i dość rozwiniętą procedurę, wiele film rezygnuje z uczestnictwa w przetargach. To błąd, bo jest to świetna okazja, by zadbać o renomę swojej marki, dodatkowy dochód, a także przyszłe polecenia i udane współprace. Ten wysiłek naprawdę się opłaca!

Kiedy warto zgłosić się do przetargu?


Do przetargu warto zgłosić się w sytuacji, w której Twoja firma może spełnić wszystkie wymagania podane w danej ofercie. To aktywny sposób pozyskiwania klientów, gdzie przedsiębiorca wychodzi naprzeciw ich potrzebom, zyskując dobrze płatne i prestiżowe zlecenie, które może mu otworzyć drzwi do innych interesujących możliwości współpracy.

Dlaczego warto zgłosić się do przetargu?


- Gwarancja wypłaty

Uczestnictwo w przetargach publicznych to także sposób na dobry dochód, a także gwarancję wypłaty, który regulują zapisy umowy (art. 70 kodeksu prawa cywilnego). Każdy przedsiębiorca z pewnością zdaje sobie sprawę, że terminowa wypłata jest na wagę złota, by zadbać o płynność finansową firmy.

- Przejrzystość ofert
Warto wspomnieć o tym, że oferty zleceń w przetargach są często o wiele bardziej przejrzyste, niż te dostępne na rynku prywatnym. Zamawiający ma obowiązek ich publikacji, dlatego przykłada uwagę do tego, by zlecenie było jasne, klarowne i przystępne dla czytających.

- Niewielka konkurencja

- Możliwość wypromowania swojej firmy
Przetargi publiczne to nie tylko okazja, by zdobyć ciekawe i dobrze płatne zlecenie, ale także zadbać o swoją renomę i opinie w danej branży. Firma, która podejmie się współpracy i wykonana swoje obowiązki rzetelnie, jest później kojarzona, jako ta, której zdecydowanie warto zaufać.

- Wybór oferty
Skorzystanie z przetargów publicznych pozwala także wybrać interesującą ofertę odpowiadającą stanowi posiadanego sprzętu, umiejętności, wolnego czasu, czy dostępnych pracowników. Przedsiębiorca może selekcjonować oferty i tym samym zdecydować się na taką, która idealnie wpisuje się w profil jego działalności.

Warto nadmienić, że w przetargach opłaca się brać udział nie tylko dużym firmom, ale także małym i średnim. Choć przetargi wiążą się z większą ilością formalności, to zdecydowanie warto spróbować.


Artykuł powstał przy wsparciu: https://www.oferent.com.pl


  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]