Dzisiaj jest: niedziela, 7 czerwca 2020

eWyszków » Wiadomości » Za szybką jazdę w obszarze zabudowanym stracił prawo jazdy

Za szybką jazdę w obszarze zabudowanym stracił prawo jazdy

10 maja 2019, 10:20, KPP Wyszków, red. MK

Problem nadmiernej prędkości w ruchu drogowym to temat powracający niemal codziennie.

Na drogach w dalszym ciągu nie brakuje kierujących, którzy zapominają o bezpieczeństwie i nie myśląc o konsekwencjach wciskają mocno pedał gazu. Przykładem tego może być zachowanie kierującego, który w terenie zabudowanym gdzie obowiązuje 50 km/h jechał z prędkością 101 km/h.

Wyszkowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego kią, który w miejscowości Łosinno przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h jechał 101 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, co stanowi duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu policjanci zatrzymali prawo jazdy 45-letniego kierowcy. Oprócz zatrzymania dokumentu na kierującego nałożono mandat i 10 punktów karnych.

Problem nadmiernej prędkości w ruchu drogowym to temat powracający niemal codziennie. Na drogach w dalszym ciągu nie brakuje kierujących, którzy zapominają o bezpieczeństwie i nie myśląc o konsekwencjach wciskają mocno pedał gazu. Niestety, to właśnie niedostosowanie prędkości do warunków jazdy jest wciąż najczęstszą przyczyną drogowych tragedii. To właśnie w dużej mierze od prędkości zależy, czy przeżyjemy zderzenie lub jak duże odniesiemy obrażenia.

Życie mamy tylko jedno, nie warto ryzykować.

Źródło zdj. KWP Radom
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]