Dzisiaj jest: niedziela, 17 listopada 2019

eWyszków » Wiadomości » Podsumowanie długiego weekendu na drogach pow. wyszkowskiego

Podsumowanie długiego weekendu na drogach pow. wyszkowskiego

25 czerwca 2019, 10:01, KPP Wyszków, red. MK

Bez poważniejszych zdarzeń drogowych, a co najważniejsze ofiar w ludziach minął ostatni długi weekend na drogach powiatu wyszkowskiego. Policjanci odnotowali 11 kolizji drogowych, zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących i jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości.

Bez poważniejszych zdarzeń drogowych minął ostatni długi weekend na drogach powiatu wyszkowskiego. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci z wyszkowskiej drogówki. Funkcjonariusze sprawdzali m.in. stan trzeźwości kierujących, prędkość i używanie pasów bezpieczeństwa oraz fotelików dla dzieci.

Podczas trwania działań związanych z długim weekendem policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich był sprawcą niedzielnej (23.06) kolizji na trasie S8 w miejscowości Niegów. Kierowca audi, mający ponad 1 promil alkoholu w organizmie nie zachował odpowiedniej odległości i uderzył w tył samochodu ciężarowego. Audi podróżowało dwóch młodych mężczyzn. Obaj zostali przewiezieni do szpitala, skąd po udzieleniu pomocy medycznej wrócili do domu. Tym razem mieli dużo szczęścia, ale jazda po pijanemu mogła zakończyć się przecież tragicznie. Sprawca kolizji odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Kolejny z nietrzeźwych kierujących został zatrzymany w Mościskach. 29-letni kierowca forda miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Mieszkaniec gm. Zabrodzie odpowie teraz za złamanie zakazu sądowego i jazdę w stanie nietrzeźwości.

Nadmierna prędkości jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, dlatego dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego policjanci często prowadzą różnego rodzaju działania mające na celu egzekwowanie ograniczeń prędkości przez kierujących. W ostatni weekend za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 62 km/h w terenie zabudowanych prawo jazdy stracił kierowca toyoty, który na ul. Warszawskiej jechał z prędkości 112 km/h.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od naszych decyzji, rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń oraz szacunku dla innych użytkowników dróg. Zachowajmy rozsądek i ostrożność.

Źródło zdj. KPP Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]