Dzisiaj jest: środa, 23 października 2019

eWyszków » Wiadomości » Czy gniazda os można usuwać samodzielnie?

Czy gniazda os można usuwać samodzielnie?

11 lipca 2019, 07:05, Materiał partnera, artykuł sponsorowany

Lato to czas prawdziwej eksplozji dosłownie całej przyrody, a zatem również świata owadów. To właśnie o tej porze roku wszystko bzyczy i huczy od ruchu drobnych skrzydełek.

Niestety czasami ten bzyk i huk można usłyszeć również na przykład na swoim osobistym poddaszu lub strychu. Nie wróży to niczego dobrego -- może oznaczać, że w domu znajduje się gniazdo os, szerszeni lub dzikich pszczół.

Usuwanie gniazd os domowymi sposobami


Z pewnością w domu lub w okolicy znajdzie się jakiś śmiałek, który z gniazdem os lub szerszeni postanowili rozprawić się własnoręcznie. W internecie można znaleźć sporo instrukcji dotyczących tego, w jaki sposób zabrać się do tego zadania. Niestety, często kończy się to wręcz tragicznie, z czego zdecydowanie każdy powinien zdawać sobie sprawę. Domowe sposoby na usuwanie gniazd os to często niebezpieczeństwo dla samego budynku, jak też dla jego domowników. Jeżeli gniazdo próbuję się usuwać za pomocą chemikaliów w aerozolu oraz ognia, może dojść do poważnego wybuchu, pożaru lub wypadku śmiertelnego. W najgorszej opcji dzikie owady zostaną po prostu rozjuszone, co może skończyć się też rozległymi ugryzieniami. Niestety osy to bardzo niebezpieczne owady, a w przypadku alergików ich ugryzienie może być nawet śmiertelne. Zatem z gniazdem dzikich os trzeba się szybko rozprawić, jednak trzeba zrobić to w zupełnie inny sposób.

Profesjonalne usuwanie gniazd os


Domowe sposoby trzeba po prostu odpuścić sobie i zadzwonić po specjalistów z firmy Stander. Ekipa przyjedzie w ściśle ustalonym jak najszybszym terminie, aby sprawnie zająć się gniazdami owadów. Skuteczne sposoby zdejmowania gniazd oraz niwelowania dorosłych osobników, larw oraz jaj, pozwalają uporać się na długi czas z owadami. Trzeba pamiętać jednak o tym, że w kolejnym ciepłym sezonie w danym miejscu znów mogą zagnieździć się osy lub szerszeni. Usuwanie gniazd os to zatem czasami tak zwana walka z wiatrakami, jednak za każdym razem trzeba zrobić to po prostu w sposób profesjonalny i bezpieczny. Często po usunięciu dużego gniazda os, dom jest czysty i bezpieczny aż do kolejnego sezonu.

Gdzie jeszcze mogą zagnieździć się osy i szerszenie?


Osy i szerszenie mogą budować swoje gniazda nie tylko na poddaszach czy strychach. Często szukają one również różnego rodzaju luk i przerw w elewacji budynku. Bzyczenie może zatem wydobywać się dosłownie ze ściany. Poza tym na budowę gniazd wybierają też różnego rodzaju budynki gospodarcze, a często nawet znajdujące się w pobliżu domu drzewa, szczególnie te owocowe.

  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]