Dzisiaj jest: piątek, 13 grudnia 2019

eWyszków » Wiadomości » 2 wypadki, 7 kolizji i nietrzeźwi kierowcy (zdjęcia)

2 wypadki, 7 kolizji i nietrzeźwi kierowcy (zdjęcia)

6 sierpnia 2019, 07:51, KPP Wyszków, red. MK

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę.

Dwa wypadki drogowe, siedem kolizji, jeden nietrzeźwy kierujący i dwóch po użyciu alkoholu to bilans ostatniego weekendu na drogach powiatu wyszkowskiego.

W sobotę (03.08) około godziny 17:15 na ul. Mazowieckiej w Wyszkowie doszło do wypadku drogowego z udziałem rowerzysty i pojazdu osobowego. Kierujący rowerem to 160letni mieszkaniec gminy Wyszków, kierująca pojazdem 30-letnia mieszkanka gm. Somianka. Jak wynika z wstępnych ustaleń, do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych, przez które przejeżdżał kierujący rowerem. Jak ustalono, małoletni został przetransportowany do szpitala w Warszawie. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Przypominamy, że zgodnie z art 26  Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku prawo o ruchu drogowym, kierującemu pojazdem ( którym bez wątpienia jest również rower) , zabrania się jazdy wzdłuż po chodniku i przejściu dla pieszych
Art. 27. 1. prd mówi nam o tym, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe.
1a. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.
3. Kierujący pojazdem, przejeżdżając przez drogę dla rowerów poza jezdnią, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa rowerowi.
4. Kierującemu pojazdem zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejeździe dla rowerzystów i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejazdu, na którym ruch jest kierowany.

Do drugiego wypadku doszło również w sobotę (03.08) około godziny 19:40 na drodze K-62 przy węźle z drogą S-8, gdzie doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Z wstępnych ustaleń policji wynika,że kierujący  pojazdem marki opel astra 29-letni mężczyzna,  wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu na wprost w kierunku miejscowości Łochów pojazdowi marki opel corsa, którym kierowała 54-letnia kobieta. Kierujący byli trzeźwi.

W niedzielę (04.08) około godziny 21:45  w miejscowości Rząśnik, policjanci podjęli kontrolę pojazdu marki audi, którego kierującym był 48-letni mieszkaniec gm. Rząśnik. Kierujący podczas próby zaparkowania swojego pojazdu doprowadził do zderzenia z prawidłowo zaparkowanym pojazdem. W trakcie kontroli okazało się, ze kierujący jest w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu wskazało prawie 3 promile. Pasażerka pojazdu również znajdowała się w stanie nietrzeźwości, a jej badanie wskazało ponad 3 promile.

Podczas kontroli drogowych na drogach powiatu wyszkowskiego  policjanci ujawnili dwóch innych kierujących, którzy znajdowali się w stanie po użyciu alkoholu. Pierwszy z nich,  kierujący pojazdem marki vw 28-letni mieszkaniec gm Wyszków, którego badanie wskazało 0,13 mg/l, drugi, kierujący pojazdem marki daewoo 26-letni mieszkaniec tej samej gminy, którego wynik badania wskazał 0,24 mg/l. Kierującym już zatrzymano prawo jazdy.

Policja apeluje o powstrzymanie się od kierowania wszelkimi pojazdami w przypadku wcześniejszego spożywania jakiejkolwiek ilości alkoholu. Wielokrotnie, osoba po spożyciu alkoholu , nie odczuwając w sposób bezpośredni jego działania, decyduje się na jazdę. Może to zakończyć się zatrzymaniem prawo jazdy i skierowaniem do sądu wniosku o ukaranie, ale także spowodowaniem kolizji czy wypadku, gdzie odpowiedzialność kierującego znacznie wzrasta.

Źródło zdj. KPP Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]