Dzisiaj jest: czwartek, 27 lutego 2020

eWyszków » Wiadomości » Drogi przy szkołach pod okiem policjantów

Drogi przy szkołach pod okiem policjantów

28 sierpnia 2019, 09:58, KPP Wyszków, red. MK

Nie tylko dzieci przygotowują się do rozpoczęcia roku szkolnego. Robią to także policjanci, którzy sprawdzają, czy w rejonach szkół oraz przejść dla pieszych znaki są czytelne i prawidłowo ustawione.

Rozpoczęcie roku szkolnego to duże wydarzenie dla wszystkich uczniów, zwłaszcza tych najmłodszych, którzy po raz pierwszy idą do szkoły. To również duże przedsięwzięcie dla policjantów, zarówno z ruchu drogowego, jak i dzielnicowych, ponieważ w pierwszych dniach roku szkolnego kierowani są oni w rejony szkół, gdzie ruch jest bardzo duży. Jednak, aby wszystko sprawnie funkcjonowało już od pierwszych dni szkoły należy się do tego przygotować.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci rozpoczynających za kilka dni nowy rok szkolny, w ostatnich tygodniach policjanci sprawdzali prawidłowość ustawienia i stan znaków zarówno pionowych, jak i poziomych oraz urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających w rejonach szkół. W dziesięciu przypadkach na terenie powiatu wyszkowskiego stwierdzono uchybienia, dlatego też policjanci zwrócili się do zarządców dróg z wnioskiem o usunięcie nieprawidłowości lub o uzupełnienie oznakowania.

Źródło zdj. KPP Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]