Dzisiaj jest: niedziela, 26 stycznia 2020

eWyszków » Wiadomości » Zapłaci za bezpodstawne wezwanie karetki

Zapłaci za bezpodstawne wezwanie karetki

6 września 2019, 12:42, KPP Wyszków, red. MK

Nieodpowiedzialny mężczyzna, który wezwał pogotowie ratunkowe, chciał... "podwózki" do domu.

Mieszkaniec gminy Długosiodło wezwał służby ratunkowe twierdząc, że traci przytomność i potrzebujący natychmiastowej pomocy medycznej. Kiedy ratownicy medyczni oraz policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że wezwanie było bezpodstawne.

Dyspozytor przyjął zgłoszenie, a z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia dzwoniącej osoby na miejsce natychmiast skierował karetkę pogotowia. Po przybyciu ratowników i przebadaniu zgłaszającego okazało się, że nie potrzebuje on żadnej pomocy. Wezwał pogotowie, ponieważ był pijany i chciał, aby go odwieźć do domu. Było to już drugie tego typu zgłoszenie wykonane przez tę samą osobę, dlatego też za bezpodstawne wezwanie pogotowia ratunkowego policjanci ukarali 41-letniego mieszkańca gminy Długosiodło mandatem.

Zgodnie z art. 66 kodeksu wykroczeń, kto, chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.

Pamiętajmy, aby nie wzywać pogotowia w sytuacji, kiedy nie jest to konieczne, bo w tym czasie ktoś inny może naprawdę potrzebować lekarza.

Źródło zdj. KPP Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]