Dzisiaj jest: wtorek, 7 kwietnia 2020

eWyszków » Wiadomości » Wystawa prac Justyny Brejnak

Wystawa prac Justyny Brejnak

15 lutego 2020, 08:52, Organizator, red. Miłosz Magrzyk

Malarka ukończyła Państwowe Studium Kulturalno-Oświatowe i Bibliotekarskie w Ciechanowie i podjęła pracę w Wojewódzkim Domu Kultury w Ciechanowie. Należała do Ludowego Zespołu Artystycznego "Ciechanów".

Justyna Brejnak urodziła się w 1965 roku w Długosiodle (woj. mazowieckie). Ukończyła Państwowe Studium Kulturalno-Oświatowe i Bibliotekarskie w Ciechanowie i podjęła pracę w Wojewódzkim Domu Kultury w Ciechanowie. Należała do Ludowego Zespołu Artystycznego "Ciechanów". W roku 1990 przebywała w Australii, a w roku 1992 wyjechała do Francji, gdzie spędziła 13 lat. Pracowała w bibliotece miejskiej, a przez 2 lata uczęszczała na zajęcia plastyczne. Wzięła udział w zbiorowej wystawie malarskiej w Thonon Les Bains.

Obecnie artystka mieszka w Warszawie. Pracuje w firmie spedycyjnej, a w wolnych chwilach pisze poezje, krótkie opowiadania oraz maluje. Większość prac: wiersze, opowiadania, obrazy, szkice, ilustracje książek dla dzieci na razie składa do szuflady. Jednak kilka wierszy oraz obrazów znalazło się w antologii poetów wsi : "Słowa na miedzy przysiadły" pod redakcją Marioli Platte (wyd. Scholar 2012). Zilustrowała także tomik poezji . W maju 2018 miała miejsce wystawa jej prac plastycznych w Centrum Kultury w Ciechanowie.

Dzisiaj zorganizowany zostanie kolejny wernisaż Justyny Brejnak. Wszyscy, którzy chcą zobaczyć prace artystki, powinni odwiedzić Centrum Kultury w Długosiodle. Początek wernisażu o godz. 16.00.Źródło zdjęć: Organizator i "Hutnik"
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]