Dzisiaj jest: poniedziałek, 6 maja 2024

eWyszków » Wiadomości » Derby Regionu dla Wyszkowa

Derby Regionu dla Wyszkowa

5 maja 2013, 17:01, Tomasz Krupa

We wczorajszym spotkaniu 23 kolejki IV ligi zespół Bugu Wyszków wygrał 1-0 z Ostrovią Ostrów Mazowiecka.

Dla sympatyków piłki nożnej wczorajsze spotkanie IV ligi mazowieckiej (grupa północ) po między zespołami Ostrovi Ostrów Mazowiecka, a Bugu Wyszków było nie lada gratką piłkarską w długi weekend majowy. Przez wielu znawców piłki nożnej spotkania obu tych drużyn nazywane są "Derbami Regionu byłego województwa ostrołęckiego". Za każdym razem, gdy tylko spotykały się te dwa zespoły ze sobą w lidze, w Wyszkowie jak i Ostrowi był to dzień święta piłkarskiego. Tak też było i tym razem. Na stadionie w Ostrowi Mazowieckiej oprócz obu "jedenastek" na stadionie zagościło wielu sympatyków piłki nożnej oraz przez całe spotkanie był prowadzony doping przez kibiców Ostrovi i Bugu.

W rundzie jesiennej to zespół z Wyszkowa wygrał na własnym boisku z Ostrovią 1-0 po bramce Gałązki, więc wczorajsze spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie, ponieważ żółto-zieloni za wszelką cenę chcieli pokonać naszych zawodników, by przez najbliższe pół roku wieść prym w regionie. Ta sztuka zespołowi prowadzonemu przez trenera Pawła Kowalczyka nie powiodła się, ale zacznijmy od początku.

W pierwszej połowie to zespół Ostrovi Ostrów Mazowiecka był stroną przeważającą. Zawodnicy z Ostrowi więcej czasu spędzili przy piłce i parokrotnie poważnie zagrozili bramce Bugowi. Nasz zespół jednak umiejętnie się bronił i wyprowadzał kilka groźnych kontr. Niestety za każdym razem zespół Ostrovi powstrzymywał nasze ataki. Po 45 minutach gry wynik nadal utrzymywał się 0-0.

W drugiej połowie gra wyglądała podobnie, ale Bug już tak łatwo nie pozwalał gospodarzom stwarzać sytuacji bramkowych. Podopieczni Krzysztofa Ogrodzińskiego nadal grali z kontry i dzięki takiej grze zdobyli bramkę na wagę 3 pkt. Autorem gola w 60 minucie spotkania był niezawodny Damian Gałązka, który praktycznie z zerowego kąta umieścił piłkę w siatce Ostrovi. Od tego momentu piłkarze Ostrovi ruszyli do zmasowanych ataków naszej bramki, jednak w tym dniu dobrze grająca defensywa Bugu nie pozwoliła na utratę bramki. Warto zaznaczyć, że już drugi raz w historii spotkań obu zespołów katem Ostrovi stał się nasz młody napastnik Damian Gałązka. Dzięki tej wygranej Bug umocnił się na 3 miejscu w tabeli IV ligi mazowieckiej.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Bug Wyszków 0-1 (0-0)
Bramka: D. Gałązka 60'

Skład Bugu Wyszków: Łukasz Derejko, Kacper Wiśniewski, Tony Uzoma, Mateusz Maciak, Alan Wróbel, Karol Skoczeń, Szymon Salwin, Damian Gałązka (Marcin Rosiński), Damian Kaput, Mateusz Gołębiowski (Kamil Kaput), Łukasz Szala (Łukasz Kowalczyk)