Dzisiaj jest: sobota, 4 maja 2024

eWyszków » Wiadomości » Wygrana z Czarnymi oraz środowy pojedynek w Mławie

Wygrana z Czarnymi oraz środowy pojedynek w Mławie

21 maja 2013, 18:54, Tomasz Krupa

Zespół Bugu Wyszków po ciekawym spotkaniu wygrał na własnym boisku 1-0 z Czarnymi Węgrów.

W pierwszej połowie spotkania kibice nie zobaczyli wielu ciekawych akcji bramkowych obydwu zespołów. W 10 minucie z ostrego kąta strzelał Szala, a bramkarz gości z najwyższym trudem wybił piłkę. Po pół godziny gry błąd popełnia bramkarz Czarnych, który źle wybija piłkę. Do niej dopadł Damian Kaput, ale jego strzał do pustej bramki był zbyt słaby.

W drugiej połowie fatalne dwie straty zaliczył Chukwuemeka. Najpierw podał piłkę pod nogi napastnika Czarnych, ale na nasze szczęście Łukasz Derejko był na posterunku. Nie całe trzy minuty później Chukwuemeka nie sięgnął piłki głową, a ta wpadła pod nogi zawodnika z Węgrowa, który oddał strzał na bramkę Bugu. Jednak i tym razem górą był bramkarz Bugu. Około 61 minuty gry Szymon Salwin wykonywał rzut wolny z 18 metrów od bramki Czarnych. Po jego strzale bramkarz gości końcówkami palców sparował piłkę lecącą w okienko bramki Czarnych na słupek.

Zawodnicy z Wyszkowa z minuty na minutę co raz bardziej atakowali bramkę gości. I tak w 74 minucie Damian Gałązka idealnie centruje wzdłuż pola karnego. Piłka trafia pod nogi 18-letniego Marcina Rosińskiego, który bez większych problemów pokonuje bramkarza gości. Warto zaznaczyć, że dla naszego młodego piłkarza była to pierwsza bramka w zespole seniorskim Bugu. Czarni idealną sytuację na zdobycie bramki wyrównującej mieli w doliczonym czasie gry. Po wrzutce z rzutu wolnego z piłką minął się Derejko, ale zawodnik Czarnych minimalnie przestrzelił. Dzięki tej wygranej awansowaliśmy na 3 pozycje w tabeli

Bug Wyszków - Czarni Węgrów 1-0 (0-0)