Dzisiaj jest: poniedziałek, 6 maja 2024

eWyszków » Wiadomości » IV liga: Bug zdobył Płock

IV liga: Bug zdobył Płock

9 czerwca 2013, 12:15, Tomasz Krupa

We wczorajszym spotkaniu 29 kolejki IV ligi, zespół Bugu Wyszków wysoko pokonał rezerwy Wisły Płock 3-0 (1-0).

Od początku do końca spotkania, piłkarze Bugu Wyszków byli stroną przeważającą. Rezerwy Wisły Płock sporadycznie zagrażały bramce broniącej przez Derejkę. W pierwszych 45 minutach gra toczyła się w spokojnym tempie, dopiero pod koniec pierwszej połowy publiczność zgromadzona w tym dniu na stadionie mogła zobaczyć ciekawe akcje. W 43 minucie Nafciarze zdecydowali się zaatakować, ale strzał jednego z zawodników gospodarzy pewnie obronił Łukasz Derejko. Gdy wydawało się, że pierwsza partia gry zakończy się bezbramkowym remisem w doliczonym czasie gry strzałem z woleja popisał się Szymon Salwin, który nie dał szans na skuteczną obronę golkiperowi Wisły.

Po zmianie stroną, Bug ruszył do intensywnych ataków, czego efektem było strzelenie drugiej bramki. Na listę strzelców wpisał się tym razem Łukasz Kowalczyk. Pomimo kilku tzw. "setek" naszym piłkarzom nie udało się podwyższyć wyniku. Dopiero w 85 minucie kropkę nad i postawił Damian Gałązka, który umieścił piłkę w siatce gospodarzy z najbliższej odległości. W drugiej połowie Nafciarze ani razu nie zagrozili bramce Bugu. Dzięki tej wygranej zespół z Wyszkowa umocnił swoją pozycje w tabeli IV ligi i obecnie zajmuje 5 pozycje.

Wisła II Płock - Bug Wyszków 0-3 (0-1)