Dzisiaj jest: poniedziałek, 29 kwietnia 2024

eWyszków » Wiadomości » Raciąż w cieniu Wyszkowa

Raciąż w cieniu Wyszkowa

5 września 2013, 20:18, Tomasz Krupa

Po raz piąty w tym sezonie piłkarze Bugu Wyszków odnieśli zwycięstwo, tym razem skromnie pokonali 1-0 Błękitnych Raciąż.

Środowy pojedynek, który odbył się w Wyszkowie pomiędzy miejscowym Bugiem, a Błękitnymi Raciąż był dla wielu kibiców już przed gwizdkiem sędziego bardzo ciekawym spotkaniem. W zeszłym sezonie po emocjonującym spotkaniu zawodnicy Bugu polegli 1-0. Tym razem szczęście było po naszej stronie. Już w 9 minucie na listę strzelców wpisał się Damian Gałązka, który otrzymał podanie z głębi pola i balansem ciała minął obrońce, strzelając bramkę na 1-0. Jak się później okazało był to gol na wagę 3 punktów. Do przerwy zawodnicy trenera Ogrodzińskiego schodzili z jednobramkową przewagą.

W drugiej połowie pomimo ataków Błękitnych, Bug kontrolował grę. Szkoda nie wykorzystanej szansy na początku drugiej partii gry przez Jakuba Rejnusia. Jednak w tym dniu swoje szanse na zdobycie bramki oprócz wspomnianego Rejnusia zaprzepaścili również Augustyniak, Szala i Skoczeń. Goście dopiero pod koniec spotkania poważnie zagrozili bramce Derejki, kiedy to po rykoszecie piłka trafiła pod nogi Mariusza Kopeckiego, ale ten strzelił wprost w bramkarza Bugu. Dzięki tej wygranej Bug awansował na 3 pozycję w tabeli. Jeśli wygra zaległe spotkanie z Polonią Warszawa zostanie liderem IV ligi.

Bug Wyszków - Błękitni Raciąż 1-0 (1-0)